VII Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

4 sierpnia 2010
Kościół pw. Św. Trójcy      ul.Świętej Trójcy 26

Gedymin Grubba - organy (Gdańsk)

W programie:

Jan Sebastian Bach (1685-1750)
       - Preludium i Fuga G-dur BWV 541
Alexandre Guillmant (1837-1911)
       - V Symfonia organowa op. 80
       Allegro appassionato, Adagio, Scherzo, Recitativo, Choral et Fuge

obr 1 obr 2 obr 3 obr 4 obr 5
obr 6 obr 7 obr 8 obr 9 obr 10


11 sierpnia 2010
Kościół pw. św. Wojciecha i Katarzyny,      Boluminek (gm. Dąbrowa Chełmińska)

Ewa Polska - organy (Bydgoszcz)
Przemysław Wawrzyniak - dudy szkockie (Poznań)

W programie:
   - tradycyjne szkockie melodie
   - muzyka z różnych stron świata


obr 1 obr 2 obr 3 obr 4 obr 5 obr 6


25 sierpnia 2010
Kościół pw. Matki Bożej Fatimskiej,      ul.Orgody 18

Bydgoski Chór Gospel WSG pod dyr. Piotra Pawlickiego

Bydgoski Chór Gospel WSG
Powstały kilka lat temu Bydgoski Chór Gospel, działający obecnie przy Wyższej Szkole Gospodarki, był pierwszym tego typu chórem w województwie bydgoskim. W jego skład wchodzi ponad 30 osób w różnym wieku, nie tylko studentów.

Chór dał kilkadziesiąt koncertów w całym kraju m.in.: w Sośnie, Częstochowie, Toruniu, Kamieniu Krajeńskim. Jest zapraszany do udziału w ważnych bydgoskich wydarzeniach, jak np. Wybór najlepszego sportowca roku w województwie kujawsko-pomorskim czy Złota Setka Pomorza i Kujaw. Wystąpił również w kilku koncertach telewizyjnych. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach muzyki gospel prowadzonych przez instruktorów z USA i Wielkiej Brytanii.

Bydgoski Chór Gospel stara się przekładać muzykę gospel na swój własny język muzyczny, a w jego repertuarze znajdują się również znane utwory muzyki popularnej.

Piotr Pawlicki
Współtwórca i opiekun chóru, dyrygent, instrumentalista, wokalista, aranżer, kompozytor i autor piosenek, z których kilka znalazło się na płytach dołączonych do Magazynu Muzycznego "RUAH". Jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali piosenki (m.in.: Poznań, Gniew, Gostyń, Kwidzyn, Bochnia, Górka Klasztorna, Toruń, Lublin, Katowice).

W 2001r. na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Kerygmat w Kwidzynie otrzymał nagrodę specjalną w postaci w postaci sesji nagraniowej ufundowaną przez Radio Niepokalanów.

Obecnie, oprócz Bydgoski Chór Gospel, prowadzi Chojnicki Chór Gospel II LO, Chór Wielbienia "Bogu Jedynemu Chwała" (dominikanie - Poznań) i Chór "Lutnia" Bazyliki p.w. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach.

W listopadzie 2007r., wspólnie ze znakomitymi wykonawcami muzyki gospel, Colinem Vassellem (Wielka Brytania) oraz Agnieszką Górską (Poznań), prowadził Bydgoskie Warsztaty Gospel. Współpracuje z wieloma znanymi muzykami, m.in.: Pawłem Zareckim, Robertem Kubiszynem, Tomaszem Busławskim, Maciejem Kocińskim czy Boguszem Wekką.
obr 1 obr 2 obr 3 obr 4 obr 5
obr 6 obr 7 obr 8 obr 9 obr 10Powrót do strony głównej