Grzegorz Łobaza - Rzeszów

Urodził się w 1976 roku. W roku 1996 ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Rzeszowie w klasie organów Klemensa Gudela, zaś w 2001 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im.F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i Radosława Marca.
Występował z koncertami w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gliwicach, Katowicach, Krakowie. Brał także udział w kilku kursach interpretacji muzyki organowej. W 1998 roku uzyskał II miejsce oraz wyróżnienie za interpretację utworu G. Frescobaldiego na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumii. Brał udział w Międzynarodowym Konkursie Organowym w Kaliningradzie i Poznaniu.
Od 5 lat jest organizatorem seminariów organowych w ZSM nr 1 w Rzeszowie dla uczniów i nauczycieli klas organów regionu podkarpackiego. Wykładowcami podczas seminariów byli: Piotr Grajter, Julian Gembalski, Marek Toporowski, Magdalena Czajka, Radosław Marzec i Bartosz Jakubczak.
W latach 2005-2008 doskonalił swe umiejętności na podyplomowych studiach z zakresu gry organowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Juliana Gembalskiego.
Jest inicjatorem budowy organów w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.
Obecnie prowadzi klasę organów w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Pełni także funkcję organisty w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie.

(akt. 2008)