Małgorzata Bobińska i Natalia Skonieczna - Bydgoszcz
Małgorzata Bobińska - flet
Urodzona w 2003 r., jest uczennicą 4 klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w PZSM w Bydgoszczy, w klasie fletu Mirosławy Pawłowskiej.
W roli solistki wystąpiła po raz pierwszy z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Pomorskiej Capellą Bydgostiensis podczas koncertu pt. "Pory Roku Vivaldiego z Mistrzem Anną Marią Staśkiewicz" (5.06.2019) w Dworze Artusa w Toruniu, w ramach Święta Województwa.
Kolejny koncert z Orkiestrą Kameralną zagrała na estradzie Filharmonii Pomorskiej (16.02.2020), jako wyróżniona laureatka konkursów muzycznych.
Swoje umiejętności doskonali na warsztatach muzycznych i lekcjach mistrzowskich min: w ramach Zimowej Akademii Muzyki w Europejskim Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach 2020.
W 2018 r. brała udział w Jubileuszowym Meetingu Fletowym w Katowicach, grając min. w orkiestrze fletowej pod kierownictwem Garetha McLearnona.
Dotychczas kształciła się pod okiem wybitnych specjalistów w tej dziedzinie min. prof. Jerzego Mrozika, prof. Bertena D`Hollandra, Michaela Schmidt-Casdorff, dr hab. Agaty Igras, dr hab. Elżbiety Woleńskiej, mgr Marii Peradzyńskiej-Filip, dr hab. Wiesława Suruło.
Jest laureatką licznych solowych konkursów, do ostatnich należą: III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu-Zdroju (2019), I miejsce w II Grudziądzkim Konkursie Instrumentów Dętych (2019), II miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Instrumentów Dętych w Żyrardowie (2017), I miejsce w Grudziądzkim Konkursie Instrumentów Dętych (2017), I miejsce w I Kujawsko-Pomorskim Konkursie Fletowym w Solcu Kujawskim (2016); otrzymała również nagrodę specjalną dyrektora Filharmonii Pomorskiej w formie występu na estradzie FP, I miejsce w Makroregionalnym Konkursie Fletowym w Gdańsku Wrzeszczu (2016).
Jednocześnie odnosi sukcesy na polu kameralistyki, m.in. zdobyła: II miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie (2019), II miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie na Flet solo "Il flauto ricercato" w Łodzi (2018 - duet), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego Łomianki-Warszawa (2017 trio).
Zdała z wyróżnieniem przesłuchania do Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO 2019, wspieranej przez Departament Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej MKiDN.
Została wybrana do udziału w letnich międzynarodowych warsztatach orkiestrowych Royal Concertgebouw Orchestra - Young 2020 w Holandii, spośród 320 młodych muzyków z Europy.
Z sukcesem reprezentuje szkołę podczas koncertów np. w Pałacu w Lubostroniu, w Dworku Chopina w Szafarni, w Filharmonii Pomorskiej, w Centrum Onkologii w Bydgoszczy oraz Koncertów Maryjnych z Różą organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.
Natalia Skonieczna - harfa
Urodziła się w 2003 roku w Bydgoszczy. W 2010 roku rozpoczęła naukę w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy w klasie harfy mgr Marii Lewandowskiej.
Jest laureatką konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Do jej najważniejszych nagród należą: I miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Harfowym w Limoges (Francja), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Duetów z Harfą w Cieszynie, nagroda specjalna Polskiego Towarzystwa Harfowego na Ogólnopolskim Konkursie Harfowym im. K. Grolla w Warszawie oraz II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Harfowym im. prof. K. Patrasa w Pradze (Czechy).
Oprócz tego regularnie uczestniczy w kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów takich jak H. Storck, I. Perrin, E. Szmyt, J. Kozielska, I. Moreton.
Prezentuje swoje umiejętności podczas koncertów szkolnych, w roku Stanisława Moniuszki zagrała podczas koncertu w Pałacu Lubostroń, wystąpiła podczas koncertu dla niemowląt i małych dzieci 110. "Od brzuszka do uszka maluszka" (15.06.2019) w Filharmonii Pomorskiej, podczas IV Koncertu Miedzyńskiego pt. "Modlitwa i zaduma w muzyce" (14.04.2019) w Bydgoszczy.
(akt. VII 2020)
|